Singxer F-1 wykorzystuje następujące technologie:
- Technologia pełnej izolacji, przy transferze do 150 Mb / s zakłócenia mogą być całkowicie izolowane od komputera;
- Technologia synchronicznego kształtowania źródła i technologia CPLD, izolacja sygnału I2S po ponownym ukształtowaniu; eliminując w ten sposób układ izolacyjny, aby nie wprowadzić dodatkowego jittera;
- Niezależny zegar systemowy, wykorzystujący niestandardowy zegar femtosekundowy CRYSTEK, ultra-niski szum fazowy, niski jitter.
Scalak XU-208 XMOS nowej generacji zastosowany na pokładzie F1 wykorzystuje zaawansowaną technologię przetwarzania. Jego wydajność w porównaniu do starszego układu U8 podwoiła się, osiągając możliwości przetwarzania 1000 MIPS.
Wiadomo, że w takim układzie najistotniejsze są cyfrowe algorytmy audio. Zespół Singxera w dziedzinie cyfrowego audio pracuje od wielu lat, jednocześnie pozyskując wsparcie zespołu XMOS, przeprowadził szereg usprawnień technicznych i algorytmów optymalizacyjnych w oparciu o własne oryginalne oprogramowanie.
SPECYFIKACJA
Każdy interfejs wyjściowy obsługuje częstotliwości próbkowania:
PCM: 44,1 KHz, 48 KHz, 88,2 KHz, 96 KHz,
176,4 kHz, 192 kHz, 352,8 kHz, 384 kHz
[O ile wyjście I2S obsługuje pełną częstotliwość próbkowania, S / PDIF obsługuje do 192 kHz]
W aluminiowej obudowie moduł obsługuje tylko wyjście coaxial s/pdif. W celu uzyskania obsługi wyższych próbkowań i DSD, należy wymontować moduł z obudowy i podłączyć własny przetwornik (DAC) do szyny I2S obecnej na płycie, wypada wówczas także doprowadzić oddzielne zasilanie z wysokiej jakości zasilacza +5V zamiast z wejścia USB.
DSD: 2,8 MHz (DSD64) – DoP, natywne
5,6 MHz (DSD128) – DoP, natywne
11,2 MHz (DSD256) – DoP, natywne
[W którym wyjście I2S obsługuje wszystkie formaty DSD, S / PDIF i AES / EBU obsługują tryb DSD64 DOP]
32 bity przez wyjście I2S
24 bity przez S / PDIF
Pozycja pozycja pinów I2S jest w pełni kompatybilna z włoskim modułem Amanero
Cała płyta z trzema kryształami, wszystkie są importowanymi kryształami SMD przy użyciu aktywnego, niestandardowego kryształu CRYSTEK CCHD.
Zasilanie modułu może być z wejścia USB, jak i po przerobieniu z osobnej linii 0, +5V, tak jak ja zrobiłem. Poniżej instrukcja przerobienia zasilania. Cewki L1 nie da się wylutować, więc trzeba ją wyciąć szczypczykami. Można nawet użyć powerbanku 10000, jako idealnego wzorcowego zasilania.
Najlepiej sprawdza się sterownik Singxer F1_USB_Audio_Class2-Driver_v4.45.0, po wybraniu wtyczki kernel.