LITE LS-10 (klon Audio Note M7)

LITE LS-10 zbudowany na bazie schematu Audio Note M 7

LS_10_front

preamp wpięty do mojego systemu

LS_10_silver

wersja srebrna

LS_10_back

tylny panel

LS_inside LS_10_inside2LS_10_plytka 

oryginalna płytka dostarczana fabrycznie, w której warto wymienić kondensatory i rezystory + pilot

Ten znakomity chiński przedwzmacniacz lampowy już w wersji fabrycznej brzmi highendowo jak przedwzmacniacz zachodniej marki za kilkanaście tysięcy, ale można łatwo dokonać kilku upgrade, aby z tej konstrukcji uzyskać brzmienie porzedwzmacniacza za kilkadziesiąt tysięcy, a do tego jest zdalne sterowanie, czego nie ma w fabrycznym Audio Note. Tego przedwzmacniacza używam do sterowania głównie końcówkami mocy Sanei LAB UD-211 oraz VTL MB 300.

Układ jest bardzo prosty i klasyczny, używa 2 lamp 12AU7, chociaż w fabrycznym Audio Note jest inny typ (5687/E182CC). Brzmienie jest bardzo strukturalne i rozciągnięte, bardzo dynamiczne i detaliczne, nawet w wersji fabrycznej bez żadnego upgrade. Jest to jedna z najatrakcyjniejszych i tanich propozycji DIY.

Zastosowane fabrycznie lampy:

Sekcja przedwzmacniacza 12AU7EH×2 (ECC82),

Sekcja zasilacza 6Z4×1, 12AT7×1 (ECC81), 12B4A×1,

Zdalne sterowanie plastikowym pilotem oparte o znakomitą baterię przekaźników i matrycę rezystorów,

Przedni panel jest czarny lub srebrny,

Wymiary panelu przedniego: 430mm × 100mm × 6mm,

Rozmiar urządzenia: 410mm szer × 330mm głęb × 100mm wys,

waga 9kg,

cena ok 450 USD

Upgrade, które można samemu wykonać to wymiana wszystkich lamp na NOS (w przypadku ECC82 najlepiej spisują się Philips Miniwat, Brimar, Mulard, Telefunken, Mazda). W przypadku jednak chińskiej lampy 6Z4 w sekcji zasilacza konieczne jest przerobienie zasilania w podstawie lampy, aby zastosować lampę NOS 6×4 (np Tung-Sol), gdyż chińska lampa 6Z4 nie ma odpowiednika wśród lamp NOS, a jest bardzo słaba. Można zastosować taki sam typ lampy prostowniczej jaki stosuje Audio Note w swoich przedwzmacniaczach.

Powyżej sposób przeróbki płytki zasilacza (widok od spodu) w celu dostosowania jej do lampy prostowniczej 6×4 zamiast chińskiej 6z4.

Kolejny up-grade to wymiana wszystkich rezystorów na japońskie tantalowe Shinkoh, Audio Note itp lub węglowe Allen Bradley. Trzeba eksperymentować i próbować, które rezystory okażą się optymalne w danym miejscu.

Kolejna konieczna zmiana to wymiana kondensatorów sprzęgających z zastosowanych Solenów na lepsze np: Jenseny papierowe PIO, Psvane Teflonowe itp. Zaawansowany i kosztowny up-grade tej konstrukcji oferuje KBL Sound.

 

PC Audio, DAC, Hi-End historia, DIY kolumny loudspeakers