Kondo KSL-M7 kit clone

Kondo KSL-M7 kit klon przedwzmacniacza

Jest to przedwzmacniacz złożony przeze mnie z części. Płyta główna oparta o układy sklonowane z przedwzmacniacza Kondo KSL-M7. Są sprzedawane w Chinach tylko jako kity (same elementy, bez lamp, transformatora  obudowy) lub zmontowane płyty główne z kondensatorami sprzęgającymi lub bez. Nie można zamówić całej kopii Kondo, trzeba samemu ją złożyć. Trzeba dokupić oddzielnie pasującą obudowę z płyt aluminiowych o grubości 4mm oraz zamówić odpowiedni transformator u krajowych specjalistów. Konieczne jest upgradowanie przysłanej płyty (kondensatory, lampy, zasilacz) gdyż fabryczna brzmi ostro i jazgotliwie. Finalnie zamontowałem kondensatory MIFLEX KPCU 2*0.1uF + 2*0.22uF oraz lampy NOS 6×4 Tung-Sol, 2*ECC81 (Mulard NOS) + 2*6072A GE NOS 5* black plate. Zamieniłem więc fabryczną konfigurację 4*6072 na 2*ECC81 + fabryczne 6072A. Próbowałem różnych kondensatorów, w tym różne Mundorfy, Jensen PIO, Audio Note, teflonowe Psvane, Jupiter WAX, aż w końcu zastosowałem polskie MIFLEX KPCU. Dopiero z tymi kondensatorami dźwięk się uspokoił, bo wcześniej ciągle brzmiał ostro. Obecnie konfiguracja jest dość neutralna z dużą ilością basu. MIFLEXY KPCU mają bardzo dużo basu i analogowy dość ciemny charakter, więc znakomicie zgrały się z tym klonem, który ma jazgotliwe brzmienie i trudno go opanować. Dopiero po tej konfiguracji zabrzmiał on znakomicie i bardzo podobnie do fabrycznego przedwzmacniacza Audio Note M3. Dobre efekty uzyskałem także z kondensatorami Jupiter WAX, a zadowalające z Jensen PIO.

Tutaj powstanie szczegółowa recenzja tego przedwzmacniacza, który wpiąłem do systemu z Audio Note Express Silver. Jest to jeden z najlepszych na rynku chińskich klonów obok produktów Lite LS-10 (Audio Note 7), LS-26 (Convergent SL-1). Brzmienie podobne do szkoły Audio Note, jak nowy preamp M3 za śmieszne pieniądze. Zastąpił w moim systemie oryginalnego Audio Note M2 Phono

DSCF1662-B DSCF1706-BDSCF1707-B

Jest dużo wariacji i wersji wyposażenia tego klonu, wszystko zależy od zasobności portfela, potrzebne V-capy  „proszę bardzo”, choć myślę że do tego przedwzmacniacza się one nie nadają, chyba że z jakimiś mułowatymi lampami, którym brakuje detalu.

plyta-kondo-warciacje-TOPplyta-kondo-2

PCB size : 225 X 250 mm / the power supply board 75MM wide

Lampy na pokładzie:

6X4 / EZ90 *1 Tung-Sol NOS

4* 12AT7 (NOS 2*ECC81 Mullard + 2*ECC81 Brimar)

Oryginalnie są 4*12AY7 / 6072WA, ale brak dobrych NOS tego typu i lepiej zastosować ECC81
Wymagane zasilania transformatora, który trzeba sobie zamówić:

AC6.3V 2A 12.6V 3A 230-0-230V 50MA

PC Audio, DAC, Hi-End historia, DIY kolumny loudspeakers