MADE IN CHINA CHIŃSKI HI-END

Od pewnego czasu pasjonuje mnie chiński hi-end, szczególnie DAC i lampowe przedwzmacniacze, ale także wzmacniacze lampowe. Chińskie DAC-ki okazało się mogą obecnie z powodzeniem konkurować z najlepszymi markami zachodnimi, a przedwzmacniacze i wzmacniacze lampowe dopiero po dokonaniu sporych upgrade.

W tej zakładce znajdują się głównie wzmacniacze i przedwzmacniacze, gdyż hi-endowe chińskie DAC oraz interfejsy USB/I2S-spdif znajdują się w zakładkach z DAC-ami i Interfejsami USB. Także nie chciałem dublować tych zawartości.

Ceny chińskiego audio są bardzo niskie, iż nawet osoba niezamożna może obcować z dźwiękiem hi-end. Kupiłem kilka wzmacniaczy lampowych i przetworników z Chin i nie żałuję !

Należy jednak uważać na podróbki sprzedawane w Chinach, szczególnie kabli, które nie brzmią tak jak te made in USA. Niektóre kable chińskie, w tym podrabiane lub stylizowane są wyśmienite, ale trzeba wiedzieć które. Część z tych konstrukcji wykorzystują polscy producenci kabli, którzy umiejętnie je konfekcjonują i sprzedają znacznie drożej jako własny produkt. Podobnie pewno robią niektóre zachodnie firmy kablowe.

 

PC Audio, DAC, Hi-End historia, DIY kolumny loudspeakers