Convergent SL-1 Lite LS26 CAT SL-1

Convergent SL-1 klon (clone) Lite LS26 CAT SL-1

Lite LS26 SL-1 Tube Valve Preamplifier

Wersja IR ze zdalnym sterowaniem

Tutaj powstanie bardziej szczegółowa recenzja tego świetnego przedwzmacniacza, który teraz po pewnych modyfikacjach został wpięty do głównego systemu i steruje końcówkami mocy VTL MB-450 Signature. Jest to chiński klon inspirowany układem stosowanym w uznanym Convergent SL-1, ale na pokładzie jest także zdalne sterowanie, którego nie posiada fabryczny Convergent. Fantastyczne brzmienie i lepiej wysterowuje VTL-450 niż Audio Note M7 i w tym systemie także nieco lepiej brzmi. Jeden z najlepszych produktów audio dostępnych w Chinach. Sprzedawany jako kit i jako złożony gotowy produkt. Wymaga pewnego upgrade jeśli chodzi o lampy i kondensatory, w przypadku jeśli zdecydujemy się na gotowca. Gdyż na pokładzie znajdują się kiepskie chińskie lampy, w tym niekompatybilna lampa prostownicza 6z4, której nie da się wymienić na żaden NOS. Wymiana „chińczyka” na uznaną lampę 6×4 bez przeróbki w płytce zasilacza nie jest możliwa. Ja zastosowałem najlepsze NOS: 6×4 Tung-Sol, ECC82 Phillips MINIWAT, ECC88 Brimar, 2xECC83 Mazda. Po wielu próbach zastosowałem teflonowe kondensatory PSVANE 2×0.47uF,  które stały się prawdziwym odkryciem i są fenomenalne (0.47uf wartość większa od oryginalnych 0.22uF, ale dzięki temu jest więcej basu) + papierowe Jensen PIO 2×0.22uF. Teflonowe Psvane to eureka, świetne kondensatory, najwyższa liga światowa za nieco niższa cenę od V-Cap, do których mają nieco podobny charakter brzmienia (jasne, detaliczne i przestrzenne).

Psvane Teflon CapsPsvaneCaps pilot 

Bardzo dobre połączenie świetnej głębi, detaliczności i płynności, gładkości bez wyostrzania. Para chińskich kondensatorów Psvane kosztuje 149$, 199$ i są warte każdego dolara. Kondensatory SCR 10uF zastąpiłem Mundorf Supreme EVO in Oil. Wewnątrz jest także japoński filtr Schaffnera marki TDK, gdyż jego rozmiar nie pasuje do fabrycznie wyciętego otworu na gniazdo zasilające i musiał zostać umieszczony wewnątrz. Dodatkowo jest wykonane miedziane ekranowanie sekcji zasilacza i transformatorów od sekcji przedwzmacniacza. Można pokusić się o zasilacz w odrębnej obudowie , tak jak zrobione jest to w oryginalnym Convergent.

DSCF1678-BDSCF1679-BDSCF1688-BPoniżej płytki przedwzmacniacza sprzedawane luzem (na Aliexpress), nieco się różnią od tych w gotowym produkcie Lite i stnieje dużo wariacji tego kitu i możliwości zależne są od budżetu, kondensatory V-cap „proszę bardzo”

plyta-kitplyta-standardowaplyta-wariacja-2plyta-wariacja-jpplyta-wariacja
  1. Circuit design is modified based on CAT SL-1 tube preamplifier and the design values are optimized.
  2. 12AX7, 12AU7, 6922, 12B4A, 12AT7 vacuum tubes.
  3. Four stereo single-end (RCA) inputs and one stereo RCA output.
  4. R-core power transformer.
  5. IR remote volume control and input selection.
  6. Tube power supply 6X4.

W przypadku jednak chińskiej lampy 6Z4 w sekcji zasilacza konieczna jest przeróbka zasilania w podstawie, aby zastosować lampę NOS 6×4 np Tung-Sol.

Sposób przerobienia płytki zasilacza, widok od spodu:

PC Audio, DAC, Hi-End historia, DIY kolumny loudspeakers