Audio Note Vindicator Silver Signature

opuścił kolekcję, był to najlepszy brzmieniowo wzmacniacz marki Audio Note jaki miałem okazje użytkować lub testować

Audio Note zostało założone w połowie lat 70 w Japonii przez Hiroyasu Kondo, później powstał oddział w UK prowadzony przez Duńczyka Petera Qvortrupa. Właśnie on rozsławił tę markę na świecie. Audio Note obecnie ma siedzibę jedynie w UK, a w Japonii powstają urządzenia sygnowane marką Kondo, która jest oddzielną firmą z nieco wyższej półki cenowej. Podobnie firma ANK kits z Kanady, wcześniej działająca pod nazwą Audio Note Kits obecnie jest niezależnym podmiotem i nie może posługiwać się nazwą Audio Note, choć posiada zbliżone topologie i filozofię konstruowania, która wywodzi się bezpośrednio od Audio Note.

Wzmacniacz nabyty od https://esoteric-hifi.com/ Tomasz Lipowski, którego znam prawie 20 lat, który obecnie jest dystrybutorem urządzeń importowanych przez Szemis Konsultant.

VINDICATOR SILVER SIGNATURE

Wzmacniacz mocy na lampach 2A3 w konfiguracji asymetrycznej, moc 3,8W SE w czystej klasie A, lampa sterująca 6SL7GT, zasilacz z prostownikiem 5U4G, zastosowano elementy wyższej jakości: rezystory tantalowe, elektrolityczne kondensatory Elna, miedziany transformator wyjściowy na rdzeniu Super HiB o profilu C, obudowa otwarta z widocznymi lampami. Front panel czarny lub srebrny. Gniazdo sieciowe zintegrowano z włącznikiem i bezpiecznikiem. Stereofoniczne wejście RCA i dwa odczepy dla kolumn 4 i 8-omowych to zestaw dostępnych gniazd. Cena wersji Silver Signature u dystrybutora jest ponad 2x wyższa od wersji podstawowej.

Odsłuch i wrażenia:

W trakcie odsłuchów miało miejsce wystarczające dopasowanie mocy wyjściowej (3.5 W) i efektywności zestawów  http://najlepszeodtwarzacze.pl/DIY_kolumny_do_lamp_2A3.php (97 dB/ 2.93V). Uzyskiwane poziomy głośności i efekty dynamiczne były wystarczające, bez obcinania na każdym rodzaju muzyki. Odsłuch był w pokoju 50mkw, ale kolumny nie stały na środku, ale bliżej jednego z jego narożników. Źródłem był Audio GD Master 7, napędzany z komputera poprzez hiface EVO+Clock i okablowanie srebrne. Myślę, że kolumny o skuteczności przynajmniej 95db będą wystarczające, aby czerpać przyjemność z Vindicatora. Muszą być oczywiście to kolumny dobre.

Brzmienie jest wybitne w każdym aspekcie, jak Ongaku o małej mocy, znakomita przestrzeń, głębia, barwa i wyrafinowanie, magia, jest nawet power na basie i bardzo dobry jego kontur i zróżnicowanie na odpowiednich kolumnach, ale niewiele kolumn jest wystarczająco dobrych i efektywnych aby odczuć wszystkie zalety Vindicatora SS. Nie ma tanich kolumn, które nadają się do Vindicatora SS.

Vindicator

Audio Note Vindicator Silver Signature z lampani NOS RCA 2A3 black plate, RCA red base i prostowniczą RCA z lat 40′

20160402_155942-1Audio Note Vindicator Silver Signature z lampani NOS od tyłu

20160402_152817-1Audio Note Vindicator Silver Signature z boku

20160402_155955-1

Audio Note Vindicator Silver Signature od góry

PC Audio, DAC, Hi-End historia, DIY kolumny loudspeakers